Policjanci biorący udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych „Trzeźwy Poranek” na jednej z ulic Legnicy zauważyli kierującego pojazdem osobowym. Mężczyzna na widok mundurowych gwałtownie zawrócił i zaczął się oddalać w kierunku jednej z pobliskich wsi.

Policjanci podjęli pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą wydając mu sygnały do zatrzymania, które ignorował.  Kierujący, w miejscowości Janowice Duże, z uwagi na nadmierną prędkość, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci zatrzymali 36-latka, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień do kierowania pojazdami.

Po przeszukaniu mężczyzny dodatkowo ujawnili przy nim marihuanę. Podczas penetracji dróg dojazdowych do Legnicy zatrzymano również 16-letnią pasażerkę przebywającą na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. W wyniku pracy operacyjnej i na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy udowodnili duetowi dokonanie szeregu przestępstw na terenie Legnicy.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności a wobec 16-latki Sąd może orzec umieszczenie jej w zakładzie poprawczym. Prokuratura Rejonowa w Legnicy wobec 36-latka zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji a decyzją Sądu Rejonowego w Legnicy Wydział III Rodzinny i Nieletnich 16-latka został umieszczona w schronisku dla nieletnich.

Poprzez: KMP Legnica

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Polkowicach odsłonięty!

Poprzedni artykuł

Dwie legnickie szkoły w trybie zdalnym – prewencją w koronawirusa

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like