Miedziowe Centrum Zdrowia uruchomiło tydzień temu dodatkowe punkty pobrań wymazów w kierunku koronawirusa.

Badanie wymazowe to test genetyczny mający na celu wykrycie zakażenia wirusem COVID-19. Polega na pobraniu wymazu z gardła lub nosogardzieli. Wynik testu uzyskiwany jest w ciągu 24 godzin.

Tzw. punkty wymazowe uruchomione zostały przy budynkach Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie, Głogowie i Legnicy.  Dostępne są dla osób ze zleconą diagnostyką w kierunku zakażenia koronawirusem od poniedziałku do piątku. MCZ jest w stanie wykonać nawet 400 badań dziennie. Spółka będzie kierowała pracowników na badania wg określonej procedury i w uzasadnionych przypadkach. Pacjenci MCZ skierowani na badania wymazowe powinni pamiętać o załażeniu maseczki i stawieniu się o określonej godzinie. Konieczne jest również okazanie dowodu tożsamości.

Do punktów wymazowych oprócz pracowników KGHM, mogą zgłaszać się mieszkańcy Zagłębia Miedziowego, którzy posiadają skierowanie od lekarza POZ lub Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Aktualnie badamy naszych pacjentów i personel medyczny, ale jesteśmy gotowi do większej aktywności. Wspierają nas w tym pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, którzy pobierają wymazy w wyznaczonych punktach MCZ – mówi wiceprezes zarządu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie Marek Ścieszka.

Punkty wymazowe znajdują się:
  • za budynkiem Przychodni Miedziowego Centrum Medycyny Pracy oraz Lecznictwa Specjalistycznego MCZ przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 60 w Lubinie,
  • na parkingu przy Przychodni MCZ przy ul. Okrzei 14A w Legnicy
  • na parkingu przy przychodni MCZ przy ul. Sportowej 1B w Głogowie.

Już ponad milion osób oszczędza na przyszłość w Pracowniczych Planach Kapitałowych [VIDEO]

Previous article

Ma powstać długa i piękna trasa – to będzie Dolnośląska Autostrada Rowerowa [VIDEO]

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like