PolkowiceVideoTwoje miasto

Dochody podatkowe spadły po epidemii – samorząd przekonuje, że warto PIT rozliczać w Polkowicach [VIDEO]

1

W tym roku po raz pierwszy płacący podatek PIT w Polkowicach mogli wziąć udział w loterii, w której do wygrania były e-booki, oczyszczacze powietrza czy hulajnogi elektryczne. Główną nagrodą było 10 000 zł.

Szesnaście nagród rozlosowano ubiegłym tygodniu w ratuszu podczas pierwszego polkowickiego finału loterii PIT, w której wzięło udział 850 osób. Loteria PIT została zorganizowana w Polkowicach po raz pierwszy i trwała od 9 marca do 1 czerwca. Łączna pula nagród sięgała prawie 30 tys. zł. Ponadto, wylosowano rezerwową listę zwycięzców. Oficjalnie podane zostały tylko imiona, inicjały nazwisk oraz trzy ostatnie cyfry numerów telefonów komórkowych – zobacz tę informację klikając TUTAJ. Kryją się za nimi konkretne zgłoszenia – powiedział prezes zarządu organizatora loterii promocyjnej Agencji Gratifica Robert Kieszek. Jeśli nie uda się skontaktować z laureatami wylosowanymi w pierwszej kolejności, wtedy podejmiemy próbę kontaktu z laureatami z listy rezerwowej.

W polkowickim urzędzie skarbowym swój podatek rozlicza 77% mieszkańców gminy. Zgodnie z informacją nadesłaną z Ministerstwa Finansów, zaplanowany w budżecie państwa dochód naszej gminy z tego tytułu sięga 41 267 623 zł. Loteria miała zachęcić mieszkańców do rozliczania się w Polkowicach, aby tutaj zostały pieniądze z podatku PIT. Wystarczyło tylko podać adres zamieszkania na terenie gminy.

Gdyby w Polkowicach podatek dochodowy rozliczali wszyscy mieszkańcy, to wpływy do budżetu wyniosłyby 53 387 745 zł. Tym samym dochody gminy w roku 2020 byłyby wyższe o 12 120 122 zł, co w bardzo istotny sposób poprawiłoby naszą sytuację i chociażby możliwości inwestycyjne – mówi skarbnik gminy Polkowice Katarzyna Gryś.

Dochody samorządu gminy Polkowice z tytułu podatku PIT w kwietniu spadły, aż o 40%. To wynik „efektu pandemii”. Jak podkreśla burmistrz Łukasz Puźniecki, przekłada się to na inwestycje i tym bardziej opłaca się rozliczać podatki w swoim mieście, bo to zasila kasę rodzimej gminy.

Pomysł loterii PIT w Polkowicach zrealizowano po raz pierwszy właśnie dlatego, aby uczulić wszystkich, którzy są związani z tą gminą, że jakość usług publicznych, skala inwestycji realizowanych przez samorząd, a więc szeroko ujmując rozwój polkowickiej gminy zależy przede wszystkim od jej mieszkańców. Zobacz nasze video.

Dariusz Nowakowski

Super Gmina 30-lecia – Polkowice wśród 30 gmin o największym wpływie na rozwój regionu

Poprzedni artykuł

„Serce, które żyje i bardzo cierpi” – niezwykłe miejsce w Legnicy, do którego pielgrzymują nawet wątpiący

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] Loteria trwała od 9 marca do 1 czerwca. W tym czasie wpłynęło 850 zgłoszeń. Bardzo się cieszę, że loteria cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem i że ten nasz lokalny patriotyzm wziął górę – mówi burmistrz Polkowic. Tę ciekawą inicjatywę relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: