Fot. W.Petera

Pandemia COVID-19 przyspieszyła digitalowe przemiany w gospodarce, jednak w Polsce wciąż przebiegają one zbyt wolno – wynika z raportu „Stan transformacji cyfrowej w Polsce” opublikowanego przez Future.Company.

– Zebrane przez nas dane jasno pokazują, że polscy liderzy biznesowi poszukują wsparcia w przeprowadzeniu transformacji cyfrowej. Ważne, by mieli świadomość, że transformacja cyfrowa nie dotyczy tylko kwestii technologicznych, ale też zmian w kulturze organizacji oraz w relacjach międzyludzkich, w tym z personelem i klientami – mówi Iza Klat, partnerka Future.Company.

Z raportu, którego  respondentami były osoby piastujące najwyższe stanowiska menedżerskie w średnich przedsiębiorstwach w Polsce  dowiadujemy się, że 97% polskich przedsiębiorstw nie zakończyło transformacji cyfrowej.

65% polskich przedsiębiorców deklaruje obawy związane z transformacją cyfrową. 43% respondentów wskazało, iż głównie odczuwa strach przed kosztami. Ponad połowa ankietowanych nie deklaruje pełnej gotowości do przeprowadzenia procesu cyfryzacji podając za powód brak wiedzy i kompetencji lub brak środków finansowych. Natomiast  35% liderów biznesu deklaruje, że nie mają w swojej firmie adekwatnego wsparcia w procesie cyfryzacji.

Raport „Stan transformacji cyfrowej w Polsce” zrealizowany na podstawie badania z czerwca 2021 roku przez Kantar Polska, autorstwa Prof. SGH Dr Hab. Tomasza Rostkowskiego i Karola Szymańskiego, jest dostępny pod adresem: https://www.ftr.company/pobierz-raport

Awans Dolnego Śląska w rankingu COVID-19 [DANE Z PONIEDZIAŁKU]

Poprzedni artykuł

Mobilny punkt szczepień w centrali KGHM

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like