Lubińscy policjanci przed godziną 10. zostali poinformowani o próbie samobójczej jednego z mieszkańców miasta.

34-latek wszedł na dach swojego domu, grożąc, że się z niego rzuci. Dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce dzielnicowych, a także powiadomił straż pożarną i pogotowie. Funkcjonariusze zastali mężczyznę siedzącego na krawędzi dachu. Dzielnicowy wspólnie ze strażakiem oraz pierwszym zastępcą komendanta powiatowego Policji w Lubinie i kierownikiem dzielnicowych rozpoczęli działania, mające pomóc desperatowi. Niestety akcja była utrudniona z uwagi na to, że załamany mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających i nie trafiały do niego żadne argumenty.

Ostatecznie policjanci i strażak odwrócili uwagę 34-latka. Mieli tylko kilka sekund na wykorzystanie sytuacji, kiedy mężczyzna odsunął się od krawędzi dachu. Funkcjonariusze błyskawicznie znaleźli się przy pokrzywdzonym i bezpiecznie, za pomocą drabiny strażackiej, sprowadzili mężczyznę na ziemię.

Lubinianin trafił ostatecznie do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu specjalistycznej pomocy medycznej. Dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji miejscowych policjantów i strażaków na szczęście nie doszło do tragedii.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Ważne dla pacjentów: skierowanie tylko elektronicznie

Poprzedni artykuł

„Był Piotrek – będzie Piotr” – transfer defensora z Polkowic do Legnicy

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. A te zdjęcia tych bohaterów to po co.

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like