Od 7 czerwca 2021 r., mieszkańcy Legnicy mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawnej w punktach, położonych przy ul. Witelona nr 8 oraz Kościuszki nr 38.
W celu przyspieszenia i ułatwienia wizyt uruchomiono numer telefonu: 539 912 151. Można na niego dzwonić w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz we wtorki w godzinach od 8.00 do 16.00.

Na porady można zapisać się również poprzez mail: npp@legnica.eu lub poprzez stronę internetową: np.ms.gov.pl.

Potrzebujący pomocy prawnej mogą z niej bezpłatnie skorzystać u prawnika. W Legnicy działają cztery punkty – dwa prowadzone przez radców prawnych i adwokatów oraz dwa prowadzone przez organizację pozarządową

– Prawnicy oraz doradcy obywatelscy udzielają porad w zakresie spraw mieszkaniowych, związanych z zadłużeniem i zabezpieczeniem społecznym. Radcowie prawni i adwokaci wspierają potrzebujących, udzielając pomocy w zakresie prawa rodzinnego, prawa pracy, ubezpieczeń i spadków. Specjaliści podpowiadają potrzebującym, jak poradzić sobie w rozmaitych życiowych kłopotach – informuje Urząd Miasta Legnicy,.

Jak się dowiedzieliśmy w przypadku poradnictwa obywatelskiego działania są zindywidualizowane i zmierzają do podniesienia świadomości prawnej potrzebujących. Świadczący nieodpłatną pomoc prawną przygotowują też projekty pism urzędowych, wszczynających postępowanie sądowe czy zwalniających z kosztów sądowych.

COVID – 19 – W Polkowicach będą szczepić dzieci powyżej 12 roku życia

Poprzedni artykuł

Lato na torach – zmiany rozkładów jazdy Kolei Dolnośląskich już w czerwcu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like