GłogówVideoTwoje miasto

Cztery nowe autobusy hybrydowe – głogowska komunikacja miejska radykalnie odmłodzona [VIDEO]

0

Głogów odmładza flotę autobusów miejskich. Cztery hybrydowe pojazdy, które w najbliższych dniach wyjadą na ulice miasta, obniżyły średnią wieku maszyn do pięciu lat.

Nowymi autobusami może podróżować 100 pasażerów, są ekologiczne i mają napęd hybrydowy. Wyposażone są w: przyciski w języku Braille’a, system monitoringu 4 kamery (w tym 1 kamera monitoruje wszystko co dzieje się przed autobusem), miejsce na wózek dziecięcy oraz dla osoby niepełnosprawnej, uchwyt na rower. Podłoga w autobusie jest płaska na całej długości autobusu. 12 miejsc dostępnych jest z niskiej podłogi, w tym 4 miejsca oznaczone innym kolorem dla osób niepełnosprawnych.

Co ciekawe, od kwietnia w głogowskich autobusach wróci możliwość płacenia gotówką. Taką potrzebę zgłaszali głogowianie, którym łatwiej jest opłacić korzystanie z komunikacji miejskiej w tradycyjnej formie, niż korzystając z płatności mobilnych. O tej nowince i innych zaletach nowych pojazdów mówi prezes Komunikacji Miejskiej w Głogowie Piotr Miselis.  Przy 85-procentowym dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, koszt zakupu wszystkich to 30 mln zł. W planach miasto ma już zakup autobusów elektrycznych. To już trzeci projekt unijny realizowany przez głogowską Komunikację Miejską. Dzięki takiemu wsparciu wymieniliśmy w ostatnich latach dwadzieścia autobusów, a trzy spółka zakupiła za własne środki – mówi z satysfakcją prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Zobacz nasze video.

Regularne odmładzanie floty i inwestowanie w ekologiczne rozwiązania to droga, którą Głogów idzie od ponad dwóch lat. Teraz to właściwie już… jedzie i to autobusem hybrydowym.

Dariusz Nowakowski

W Legnicy dzieje się sporo – na niwie sportowej

Poprzedni artykuł

Prof. Przemysław Śleszyński: „W Polsce doszło do odwrócenia kierunków migracji – ucierpiały miasta średnie” [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like