Fot. KPRM

18 października br. wystartował pierwszy nabór wniosków w wartym miliard złotych programie wsparcia samorządów „Cyfrowa Gmina”. Może wziąć w nim udział m.in. 91 dolnośląskich gmin.

– „Cyfrowa Gmina” to projekt skierowany do wszystkich gmin w Polsce, finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. W pierwszym naborze, który właśnie ruszył, mogą wziąć udział 733 gminy z całej Polski. Kwota przeznaczonego dla nich wsparcia to ponad 178 milionów złotych. Nabór wniosków prowadzi Centrum Projektów Polska Cyfrowa – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

W ramach programu „Cyfrowa Gmina” każda gmina, która weźmie w nim udział, może liczyć na wsparcie – minimalna wysokość grantu to 100 000 zł, maksymalna – 2 000 000 zł. Wysokość wsparcia zależy od wielkości (liczby mieszkańców) i zamożności gminy (wskaźnika podatkowego G).

Zasady rozliczania projektu przygotowane zostały tak, by samorządowcy mieli jak najłatwiej i jak najlepiej. To 100% finansowania, bez wkładu własnego, łatwe rozliczenie, a także możliwość refinansowania wydatków poniesionych od lutego 2020 r.

Z projektu będzie można sfinansować  również poniesione już wydatki (od lutego ubiegłego roku). Okres tzw. kwalifikowalności wydatków dla projektu to luty 2020 r. – koniec września 2023 r.

W pierwszym naborze  mogą wziąć udział 733 gminy z całej Polski, w tym 91 gmin z Dolnego Śląska.  Na ich wsparcie rząd przeznaczył  ponad 178 milionów złotych, z czego prawie 23 miliony zł. na wsparcie 91 dolnośląskich gmin.

Wszystkie szczegóły, wzory dokumentacji, numer infolinii, która jest do dyspozycji samorządowców można znaleźć na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa – gov.pl/cppc.

Prawie 4 tysiące nowych przypadków COVID-19. To rekord czwartej fali

Poprzedni artykuł

Żona dźgnęła męża nożem w klatkę piersiową. 64-latek nie żyje

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like