Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Niemstów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący rowerem, 57-letni mężczyzna, jadąc drogą publiczną, niespodziewanie wykonał manewr skrętu w lewo. Jadący w tym samym kierunku, 60-letni kierowca pojazdu osobowego, nie zdążył zahamować i uderzył w rowerzystę.

Rowerzysta w wyniku kolizji i poniesionych obrażeń został przetransportowany przez zespół przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność i rozważną jazdę. Przede wszystkim od nas zależy nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy również, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy będziemy się poruszać po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo. Chrońmy swoje życie i swoich najbliższych – bo mamy je tylko jedno.

Poprzez: KPP Lubin

Koronawirus w Polkowicach – oświadczenie burmistrza [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Chwila nieuwagi mogła się skończyć tragicznie – bądźmy ostrożni i widoczni na drodze

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. Jeżeli rowerzysta, uczestnik ruchu drogowego nie stosuje się do obowiązujących przepisów Prawa o ruchu drogowym, to takie są przykre skutki. Jeżeli kierujący jednośladem jedzie prosto i zamierza zmienić kierunek jazdy to obowiązkowo powinien zakomunikować innym uczestnikom ruchu wyciągając lewą lub prawą rękę, upewnić się, czy z tyłu nie jedzie w bliskiej odległości żaden pojazd i dopiero zmienić kierunek skręcając w lewo lub prawo.
    Czy to takie trudne do zrozumienia ?
    Chyba że rowerzysta chce kozaczyć i zgrywa chojraka, to później kończy najczęściej kończy jako poszkodowany pobytem w szpitalu.

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: