Plany budowy obwodnicy Głogowa w ciągu drogi krajowej nr 12 były tematem rozmów przedstawicieli zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z kolei w miniony poniedziałek gościem władz LSSE był wiceminister rozwoju Wojciech Murdzek.

Wiceprezes Przemysław Bożek oraz wiceprezes Piotr Wojtyczka wzięli udział w kolejnym spotkaniu organizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wszyscy rozmówcy byli zgodni w tym, że budowa obwodnicy Głogowa daje niepowtarzalną szansę uproszczenia transportu między zachodnią częścią Polski a Wielkopolską, Polską Centralną i krajami bałtyckimi, ale przede wszystkim daje możliwość poprawienia dostępności terenów inwestycyjnych Głogowa dla potencjalnych inwestorów.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz kolejny przedstawiła argumenty za wariantem obwodnicy Głogowa z przebiegiem po północno-zachodniej stronie miasta. Wariant północny jest bowiem dużą szansą na impuls rozwojowy Głogowskiej Podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z kolei w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się w ubiegły poniedziałek spotkanie sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Wojciecha Murdzka z zarządem i dyrektorami LSSE S.A. W spotkaniu uczestniczyła również poseł na Sejm RP Ewa Szymańska.

W trakcie roboczego spotkania wiceminister Wojciech Murdzek zapoznał się z funkcjonowaniem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz kluczowymi aspektami jej działalności. Podkreślono jak istotne znaczenie ma działalność LSSE dla rozwoju gospodarczego naszego regionu.

Omówiono ponadto aktywność klastrów branżowych: Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego i Dolnośląskiego Klastra Lotniczego, które łączą potencjał gospodarczy, naukowy i społeczny, tworząc fundament do współpracy dla szkół, inwestorów, samorządów oraz instytucji okołobiznesowych.

Poprzez: lsse.eu

Gala Noworoczna 2020 – KGHM zaprasza do Głogowa

Poprzedni artykuł

Legnicko-Głogowski Obszar Funkcjonalny – jest wola współpracy 31 samorządów

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like