Grupa CCC wdraża projekty digitalizacji i automatyzacji w firmie, w tym robotyzację procesów biznesowych.

W siedzibie spółki rozpoczął pracę robot OLAF, który weryfikuje zgodność rachunków kontrahentów z numerami zgłoszonymi na tzw. „Białej Liście” (udostępnianej przez Ministerstwo Finansów). W niedługim czasie będzie również uczestniczył w migracji danych do SAP oraz wysyłaniu korespondencji finansowej. Jest to pierwszy robot CCC przygotowany w technologii UiPath i kolejny krok w procesie transformacji cyfrowej Grupy prowadzącej do usprawniania procesów i poprawy rentowności.

Celem jest minimalizacja błędów i odciążenie wysokiej klasy specjalistów z wykonywania powtarzalnych, niedopasowanych do ich eksperckich umiejętności prac. Umożliwi to pracownikom skupienie się na bardziej odpowiedzialnych zadaniach, co w efekcie przełożyć się powinno także na obniżenie kosztów. Weryfikacja rachunków kontrahentów to pierwsza robotyzacja w firmie. W koszyku zadań robota znajduje się również weryfikacja i uzupełnianie danych na potrzeby migracji do SAP oraz korespondencja masowa dotycząca faktur i dokumentów rozliczających.

Wdrażanie robotyzacji w Dziale Finansów CCC rozpoczęliśmy w III kwartale 2019 roku. Podjęliśmy decyzję, że zrealizujemy ją w technologii UiPath RPA wykorzystywanej do automatyzacji procesów. Wybór dostawcy, projekt procesu, development i testy systemu zajęły nam niecałe trzy miesiące. W najbliższym czasie planujemy rozwijać robotyzację w Centrum Usług Wspólnych w Polkowicach, za którą odpowiedzialny będzie Dział Ciągłego Doskonalenia – mówi dyrektor ds. finansowych CCC S.A. Agnieszka Mielcarek, która nadzoruje cały proces.

W ubiegłym roku wdrożyliśmy z powodzeniem kilkadziesiąt projektów IT. Nowe narzędzia usprawniają m.in. zarządzanie łańcuchem dostaw oraz polepszają jakość informacji zarządczej. Wszystko po to, by naszą organizację jeszcze bardziej nakierować na potrzeby naszych klientek i klientów. Zgodnie z przyjętą strategią, kontynuujemy zaawansowany proces transformacji cyfrowej, dzięki czemu mamy potencjał do dalszego rozwoju i możliwość szybszego reagowania na dynamiczne zmiany w otoczeniu rynkowym. Chcemy być firmą maksymalnie skoncentrowaną na kliencie – mówi prezes zarządu CCC S.A. Marcin Czyczerski.

Centrum Aktywności Obywatelskiej – nowa formuła wsparcia dla lokalnych społeczności na Dolnym Śląsku

Poprzedni artykuł

Decyzja w rękach mieszkańców (ANKIETA)

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: