Cała Jastrzębia w Suchej Górnej będzie oświetlona

Dziesięć nowych lamp ulicznych powstanie wzdłuż ulicy Jastrzębiej w Suchej Górnej. Za ich sprawą mieszkańcy nowo budowanych domków jednorodzinnych w tej części sołectwa będą mogli czuć się dużo bezpieczniej.

W ramach inwestycji na całej długości ulicy Jastrzębiej powstanie dziesięć nowych lamp z oprawami LED. Łączna długość linii energetycznej to 366 metrów, a trasy w ziemi 290 metrów.

Wykonawca wszedł na plac budowy. Zgodnie z umową ma pół roku na oddanie inwestycji.

W zakresie prac są roboty budowlane i prace instalacyjno-inżynieryjne, jak montaż słupów oświetleniowych z fundamentami, wysięgnikami i oprawami, roboty ziemne, układanie, obróbka i podłączenie kabli elektroenergetycznych czy roboty wykończeniowe, odtworzenie nawierzchni i uporządkowanie terenu – informuje Beata Więckowska-Wańczyk z referatu inwestycji Urzędu Gminy Polkowice.

Koszt inwestycji to ponad 76 tys. zł i w całości będzie pokryty z budżetu gminy Polkowice.

Jest to kontynuacja rozbudowy oświetlenia ulicznego w prężnie rozwijającej się części Suchej Górnej. Wcześniej lampy uliczne powstały wzdłuż między innymi ulic Kanarkowej czy Myśliwskiej. Teraz przyszedł czas na ulicę Jastrzębią, przy której z miesiąca na miesiąc przybywa nowych domków jednorodzinnych – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Bezpieczeństwo i komfort mieszkańców są dla mnie priorytetem. Dodatkowo ta inwestycja wpisuje się w oszczędnościowe i proekologiczne działania gminy, gdyż oprawy budowanych lamp będą energooszczędne – dodaje.

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności