GłogówVideoTwoje miasto

Bulwar nad Odrą – Głogów ma miejsce spotkań w plenerze, a samorząd robi wiele, by miasto wyszło z kryzysu epidemicznego [VIDEO]

0

Jesteśmy w Głogowie, w jego północnej części, nad Odrą, gdzie od niedawna mieszkańcy i goście bogatego w historię miasta, mogą się spotkać i wspólnie spędzać czas.

Bulwar Nad Odrą zostanie w pełni oddany do użytku w okresie wakacji letnich, ale już teraz wszyscy chcą zobaczyć odnowioną przestrzeń. Będzie w niej wiele atrakcyjnych elementów tzw. małej architektury, ale też z tego obszaru można już teraz widzieć Głogów z jego wieloma pięknymi akcentami budowlanymi.

Miasto, a szczególnie samorząd miejski nadal pracuje nad tym, aby obok kontynuowania najważniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych, zapewnić głogowianom bezpieczeństwo epidemiczne. Gmina miejska podejmuje też wszelkie możliwe działania, których celem jest wspomaganie lokalnych przedsiębiorców w wychodzeniu z nieuniknionych turbulencji w funkcjonowaniu firm.

Na ten i inne tematy rozmawialiśmy kilka dni temu z włodarzem Głogowa. Prezydent Rafael Rokaszewicz, w rozmowie z nami, przyznaje, że część wydatków bieżących już ograniczono, ale wszystkie decyzje zapadają tak, by nie zatrzymać lokalnej przedsiębiorczości. Zobacz nasze video.

W trakcie rozmowy słyszymy też wątki dotyczące szerszych kwestii społecznych, z jakimi społeczności muszą sobie radzić w ramach systemów demokratycznych. Nie brakuje też tematyki lokalnego życia kulturalnego i sportowego.

Dariusz Nowakowski

Kto ma już STO LAT – dostanie dodatkową emeryturę

Previous article

Powiatowa rada pożytku publicznego rozpoczęła 3-letnią kadencję

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like