Do zdarzenia doszło we wrześniu w Głogowie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaatakowany przez przypadkowego mężczyznę.

Napastnik używając przemocy doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, po czym zabrał mu pieniądze, zegarek i odzież. Wartość strat została oszacowana na kwotę około 850 zł. Jeszcze tego samego dnia, w innej części miasta, ten sam sprawca zaatakował kolejnego mieszkańca Głogowa. Przebieg zdarzenia był podobny, mężczyzna działał brutalnie – bijąc rękami i kopiąc swoje ofiary. Doprowadził w ten sposób do bezbronności i okradł kolejną osobę. Tym razem jego łupem padł telefon i pieniądze. Poszkodowany straty materialne oszacował na kwotę ponad 1700 zł. Zaraz po zdarzeniu przestępca uciekł.

Przez dłuższy czas ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci natomiast nieustannie prowadzili czynności operacyjne i dochodzeniowo-śledcze, na podstawie których wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z tymi przestępstwami. Jednak ten skutecznie unikał kontaktu z funkcjonariuszami. Do zatrzymania podejrzewanego o dwa rozboje mężczyzny doszło kilka dni temu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, to właśnie 29-letni mieszkaniec Głogowa był odpowiedzialny za wymienione przestępstwa.

Mając na uwadze kryminalną przeszłość zatrzymanego oraz brutalność popełnionych czynów policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał on zarzuty dokonania rozbojów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Jak się okazało mężczyzna działał w warunkach recydywy, dlatego tym razem grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Pierwsi na Dolnym Śląsku – diagnostyka onkologiczna bliżej pacjenta

Poprzedni artykuł

Wszyscy jesteśmy w strefie żółtej – niezależnie od tego konieczne są: dystans, dezynfekcja i maseczki

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like