fot. aplikacja Befriend

Bezpłatna aplikacja Befriend pozwala w krótkim czasie sprawdzić, w którym schronisku znajduje się wymarzony pies. Wystarczy zaznaczyć określone cechy czworonoga. Pomysłodawcami programu są wrocławscy licealiści.

Twórcy porównują aplikację do popularnego portalu randkowego. Do tej pory, za jej pośrednictwem, nowy dom znalazło ponad 20 psów przebywających w schroniskach, a program działa dopiero 4 miesiące.

– Stworzyliśmy aplikację z miłości do zwierząt. Sam mam psa ze schroniska i wiem, że niełatwo znaleźć odpowiedniego czworonożnego przyjaciela. Natomiast nasza aplikacja pozwala na wygodne „przeglądanie” psów, ze schronisk w całej Polsce, bez wychodzenia z domu. Krótko mówiąc, w jednym miejscu, prezentujemy setki psiaków czekających na adopcję – mówi Janek Dziewoński współtwórca aplikacji.

Chcąc znaleźć psiego przyjaciela, wystarczy w programie określić m.in.: rasę, płeć, wzrost, wiek, kolor sierści, a nawet to, czy nasze zwierzę ma być przyjazne dla dzieci. Następnie wybrać z listy czworonogów spełniających nasze kryteria, tego wyjątkowego.

Aplikacja Befriend ma już setki użytkowników. Coraz więcej schronisk zgłasza się i dodaje zdjęcia swoich podopiecznych.

– Na początku sami dzwoniliśmy do schronisk i różnych organizacji, oferując dołączenie do naszej aplikacji. Teraz coraz częściej, tego typu placówki zgłaszają się do nas same. To nas bardzo cieszy, bo oznacza, że zapotrzebowanie na tego typu usługę jest duże – podkreśla Filip Freta, współtwórca Befriend.

Samą ideę Befriend popiera wrocławskie schronisko, które również chce korzystać z tej aplikacji, publikując w niej zdjęcia czworonogów do adopcji. Obecnie w schronisku przy ul. Ślazowej jest ok. 120 psów czekających na nowy dom.

Program licealistów można bezpłatnie pobrać z Google Play oraz Apple Store. W przyszłości młodzi wrocławianie myślą, by poszerzyć go o adopcję kotów.

Koleje Dolnośląskie: Pierwszy pociąg hybrydowy dotarł już do Legnicy

Poprzedni artykuł

Szkoły sztucznej inteligencji

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like