Fot. MF

Od 1 grudnia br. zmieni się  system poboru opłat za przejazd po płatnych odcinkach autostrad A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica przez użytkowników samochodów osobowych i motocykli. System e-TOLL zastąpi funkcjonujący do 30 listopada br. Manualny System Poboru Opłat, a przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez konieczności zatrzymywania przed szlabanem.

– Od 1 grudnia br. za przejazd kierowcy nie płacą  już u inkasenta w kiosku poboru opłat lecz kupując e-bilet autostradowy lub przekazując dane geolokalizacyjne za pomocą aplikacji e-TOLL PL lub urządzeń OBU/ZSL informuje Ministerstwo Finansów.

e-bilet autostradowy – to  to wygodna forma opłacania przejazdu bez konieczności rejestracji  w systemie e-TOLL i nabywania urządzeń pokładowych, co pozostanie jednak jedną z alternatyw dla kierowców samochodów osobowych.

Bilet autostradowy będzie można kupić: w nowej aplikacji e-TOLL PL BILET, w aplikacjach partnerów Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), których lista będzie już wkrótce dostępna na:https://etoll.gov.pl/, w punktach dystrybucji stacjonarnej partnerów KAS , gdzie użytkownicy niekorzystający z rozwiązań cyfrowych będą mogli nabyć bilety w formie papierowej. Lista takich punktów będzie niebawem opublikowana na stronie : https://etoll.gov.pl/

Aplikację e-TOLL PL BILET będzie można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz w AppStore. Możliwość zakupu biletu w aplikacji będzie dostępna od 1 grudnia br.

Aplikacja umożliwi: zakup e-biletu autostradowego, wygenerowanie potwierdzenia zakupu e-biletu autostradowego w formie pliku PDF, wgląd w historię wszystkich zakupionych e-biletów autostradowych, zwrot niewykorzystanego e-biletu autostradowego.

Ważne dla rolników – Dotacje dla małych przetwórców i RHD

Poprzedni artykuł

Pieniądze na rozwój małych ojczyzn

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like