Około godz. 6., kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc ulicą Hutniczą w kierunku alei Generała Stanisława Maczka w Lubinie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym, która jechała wraz z synem ul. Jana Pawła II w kierunku centrum.

W wyniku tego zdarzenia 45–letnia kobieta i jej syn trafili do szpitala. Kierowca ciężarówki został zatrzymany – był nietrzeźwy. Ciężarówka w wyniku zderzenia uszkodziła dwa sygnalizatory i przewróciła się na bok, lądując na przeciwległym pasie ruchu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. 37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości.

O wielkim szczęściu może mówić pieszy, którego ułamki sekund dzieliły od tragedii, do której mogło dojść przez skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 37-letniego kierowcy renault. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring miejski. Dzięki temu zapisowi, można zobaczyć, jak niewiele brakowało do dramatu na drodze. Przypomnijmy, że od 11 października na powyższym skrzyżowaniu nie działa sygnalizacja, którą uszkodził również pijany – 21-letni kierowca.

Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość za kierownicą i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Finisz prac w wiatraku

Poprzedni artykuł

„Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” – diagności za darmo sprawdzą reflektory w twoim aucie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like