GłogówVideoTwoje miasto

„Bardzo dużo zależy od nas w czasie epidemii” – tak mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz [VIDEO]

0

Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa i ich splot z nadzwyczajnymi okolicznościami po wybuchu w budynku wielorodzinnym oraz codzienne zwykłe problemy mieszkańców – to główne wątki rozmowy z prezydentem Głogowa Rafaelem Rokaszewiczem.

Mieszkańcy Głogowa są zdyscyplinowani, jeśli chodzi o potrzebę izolacji w okresie epidemicznym, ale samorząd w kooperacji z administracją rządową podejmuje wszelkie możliwe działania, aby łagodzić doraźne skutki zagrożenia chorobą COVID-19. Jak mówi włodarz miasta: przed nami kolejne nieuniknione obostrzenia, które dotkną nas wszystkich i zapewne będą szczególnie trudne w okresie nadchodzących świąt wielkanocnych. Restrykcje już wprowadzane i te, które mogą się jeszcze pojawić, wymagają naszej dyscypliny obywatelskiej, ale też odejścia od wszelkich form rywalizacji – uważa Rafael Rokaszewicz.

Prezydent Głogowa mówi o działaniach, jakie podejmowane są przez instytucje samorządowe, ale też w wyniku oddolnych inicjatyw wolontariatu. Wszystko służy temu, aby pomóc mieszkańcom. Jednocześnie już trzeba wyjść naprzeciw trudnym czasom dla przedsiębiorców. Miasto musi być gotowe do racjonalnego reagowania na prośby osób indywidualnych i podmiotów gospodarczych, aby z jednej strony podtrzymać lokalną gospodarkę i egzystencję obywateli miasta, jak też po ustaniu kryzysu móc realizować ważne plany inwestycyjne i społeczne. Rafael Rokaszewicz nie kryje, że konieczne będzie przewartościowanie zadań, jakie samorząd chciał podjąć w 2020 roku i latach następnych. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania i nastawiamy się na scenariusz pesymistyczny, aby przygotować się na bardzo trudny okres, jaki nadejdzie w przyszłości – mówi wprost prezydent Głogowa. Zobacz nasze video.

Wielu ludzi pracuje mimo panującej epidemii, bo charakter ich pracy nie pozwala jej przerwać czy realizować zdalnie. Wszyscy jesteśmy tym osobom wdzięczni, bo codzienny ich wysiłek, pozwala funkcjonować nam wszystkim i w perspektywie przyszłości odbić się od kryzysu gospodarczego i społecznego. Jestem wdzięczny tym, którzy pracują w tym trudnym czasie, a szczególnie służbom medycznym, funkcjonariuszom mundurowym i animatorom akcji społecznych – akcentuje prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i apeluje, by informacje na temat epidemii i przeciwdziałania jej skutkom czerpać tylko z wiarygodnych źródeł. Rzetelna wiedza i sprawdzone treści pomagają każdemu z nas odnaleźć się w warunkach, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni żyć i pracować. Nie mniej ważne są także wzajemna pomoc i wrażliwość, abyśmy czas epidemii przetrwali i wyszli z niego silniejsi.

Dariusz Nowakowski

Mostem powietrznym do Polski dociera pomoc w walce z epidemią –zaangażowanie KGHM ma konkretny wymiar

Poprzedni artykuł

Pomoc ZUS dla przedsiębiorców w ramach „tarczy antykryzysowej” – wiadomości oficjalne

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like