W pierwszych dniach grudnia br. doszło do kradzieży drewnianych elementów z altany parkowej. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków i objęty nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Głogowscy policjanci odzyskali właśnie skradzione drewniane detale architektoniczne. Zostały zdemontowane z pawilonu parkowego na terenie jednej z miejscowości powiatu głogowskiego i sprzedane przez złodziei za 50 złotych. Mundurowi ustalili też sprawców i zatrzymani jednego nich. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Pęcław. Zatrzymanie drugiego sprawcy jest kwestią czasu.

Sprawcy nie kryli zaskoczenia, kiedy dowiedzieli się, jaka jest wartość zabytkowych elementów architektonicznych zabezpieczonych przez policjantów na terenie posesji osoby, która nabyła je za 50 złotych. Wartość zabytkowych elementów jest wyceniana na kwotę 40 tys. zł.

Zarzuty kradzieży usłyszała już jedna osoba, drugi sprawca jest ustalony. Osoba, która kupiła kradzione przedmioty ma zarzut paserstwa. Kradzież i paserstwo zabytkowych przedmiotów i dóbr kultury jest zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Głogów

Najlepsza na Dolnym Śląsku – uczennica z Raszówki dumna i szczęśliwa

Previous article

W Rudnej wiedzą czym oddychają – samorząd i KGHM razem w sprawie czystego powietrza

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like