Polkowiccy sztangiści w formie

W Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska oraz Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów. W zawodach wzięło udział trzech zawodników z Polkowic: Kordian Głód, Remigiusz Hanula i Tomasz Żełem.

Kordian Głód został mistrzem Dolnego Śląska w swojej kategorii wagowej a w Turnieju Młodych Talentów zajął 3. miejsce według punktacji Sinclaira w kategorii wiekowej do lat 15.

W Turnieju Młodych Talentów do lat 17, Tomasz Żełem zajął drugie miejsce, a Remigiusz Hanula piąte.

W zawodach wzięło udział 55. zawodniczek i zawodników z Polski, Czech i Słowacji. Wyniki:

Kordian Głód – 176 kg* w dwuboju (81*+95*)
Tomasz Żełem – 186 kg* w dwuboju (86+100*)
Remigiusz Hanula – 181 kg* w dwuboju (80+101*)
*rekord życiowy

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbywa się aktualnie zgrupowanie kadry narodowej do lat 20 i 23. Wśród powołanych zawodników jest dwójka polkowiczan Igor Osuch i Patryk Sawulski. Jest to ostatni obóz przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy do 20 i 23 lat, które rozpoczynają za 10. dni w Albanii.

Igor wystąpi w kategorii wagowej do 109 kg wśród juniorów do lat 20, a Patryk powalczy wśród młodzieżowców do lat 23 w kategorii wagowej do 96 kg.

Przygotowania do Mistrzostw Europy rozpocząłem na początku lipca. W sierpniu mieliśmy pierwsze dwutygodniowe zgrupowanie kadry Polski w Giżycku. Obecnie trenuję w Spale na ostatnim obozie przed mistrzostwami Europy pod okiem trenera kadry Marcina Dołęgi. Jestem w trakcie wywoływania formy, czuje się bardzo dobrze, zdrowie dopisuje a to najważniejsze. Cel to rekordy życiowe, 6. zaliczonych podejść i walka do końca – Igor Osuch

Czuję się dobrze, atmosfera jest dobra i treningi idą pomyślnie. Będę chciał powalczyć o jak najwyższą lokatę. Jestem w dobrej formie i chciałbym to potwierdzić na zawodach – Patryk Sawulski

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności