PolkowiceVideo

14 lat trwała przerwa – paszport znów uzyskasz w Polkowicach [VIDEO]

0

Od 14 lat mieszkańcy Polkowic swoje paszporty musieli wyrabiać z dala od miejsca zamieszkania. Wiązało się to dla nich ze stratą czasu i pieniędzy na podróż. Co jest nam potrzebne przy składaniu wniosku o paszport oraz jaki jest jego koszt? O czym musimy pamiętać przy składaniu wniosku o paszport i jaki jest jego koszt?

Teraz ten cenny dokument będzie można uzyskać na miejscu. Od dzisiaj w polkowickim starostwie powiatowym działa terenowy punkt paszportowy. Dla wielu osób wydarzenie ma rangę historycznego. Prace nad przywróceniem punktu trwały od połowy 2020 roku. Przygotowanie biura, wyposażenie w sprzęt techniczny to efekt pracy polkowickich samorządowców oraz współpracy z jednostkami zewnętrznymi, m.in. z Centrum Personalizacji Dokumentów, które przekazało najnowsze komputery wraz z monitorami oraz drukarki. Starostwo wyposażyło biuro w serwer, czytniki dokumentów, czytniki biometryczne, rutery. Mówi nam o tym starosta polkowicki Kamil Ciupak. Zobacz nasze video.

Obsługę w biurze zapewni dwóch, przeszkolonych pracowników, którzy przeprowadzą sprawną procedurę składania wniosku, pomogą przy wypełnieniu dokumentów, a w okresie 30 dni wydadzą nam nowy paszport. W dobie pandemii na wizytę będą prowadzone zapisy telefoniczne, a interesanci będą przyjmowani z zachowaniem reżimu sanitarnego w maseczkach codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00. O tym wszystkim mówi nam Elżbieta Błauciak z Terenowego Biura Paszportowego w Polkowicach.

W dzisiejszym, uroczystym otwarciu wziął udział wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, który od początku kierowania urzędem wojewódzkim podkreślał potrzebę usprawnienia obsługi klientów DUW, szczególnie w kwestii wydawania paszportów. Wniosek może złożyć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Od dzisiaj, po 14 latach przerwy, znowu będzie można odebrać paszport w Polkowicach. To dobrze świadczy o operatywności samorządu powiatowego.

Dariusz Nowakowski

Trwają szczepienia w grupie „0” – jeszcze w tym miesiącu mają się zacząć w grupie „1” – znamy mapę punktów szczepień

Poprzedni artykuł

Przemoc wobec osób starszych – najczęściej ze strony opiekuna

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like