Fot. Biuro Programu ,,Niepodległa''

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza gminy do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu” i zachęca do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, w samo południe 11 listopada br., w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy – 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego. Każdego Polaka, w kraju i za granicą, nad morzem i na szczytach gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, zachęcamy do śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn – dopinguje  do włączenia się  do akcji Biuro Programu ,,Niepodległa’’

Organizator akcji namawia także do koordynacji i wsparcia wydarzeń przygotowywanych w ramach tej inicjatywy. Biuro Programu „Niepodległa” mobilizuje też do zamieszczenia informacji o realizowanych działaniach na stronie internetowej www.niepodlegla.gov.pl, na której funkcjonuje wyszukiwarka miejsc, gdzie odbywać się będzie wspólne śpiewanie hymnu.

Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas to, blisko 3 lata temu, wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.  Od tamtej pory, jak podkreśla Biuro Programu  ,,Niepodległa’’ co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.

32-latek zmarł po bójce z ochroniarzem w klubie. Policja szuka świadków zdarzenia

Poprzedni artykuł

Prawie 4 tysiące nowych przypadków COVID-19. To rekord czwartej fali

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like