Zmiany w polkowickiej Straży Pożarnej. Piotr Woźniakiewicz powołany na nowego komendanta

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odbyła się uroczystość powołania nowego komendanta jednostki. Akt nominacyjny Piotrowi Woźniakiewiczowi wręczył komendant wojewódzki PSP we Wrocławiu.

Przed półtora miesiącem z funkcją komendanta powiatowego straży pożarnej pożegnał się Sylwester Jatczak. Podczas oficjalnych uroczystości odchodzący komendant przekazał tę funkcję właśnie Piotrowi Woźniakiewiczowi, jako pełniącemu obowiązki. Teraz przyszedł czas na formalne dokończenie tego procesu. Nominację komendancką przywiózł do Polkowic nadbryg. Marek Kamiński, dolnośląski komendant Państwowej Straży Pożarnej.

Poprzedni komendant, Sylwester Jatczak przeszedł na emeryturę, w związku z czym zachodziła potrzeba powołania nowego komendanta. Nie ukrywam, że brygadier Piotr Woźniakiewicz od początku brany był pod uwagę do tego stanowiska. Z racji swojego ponad 22-letniego doświadczenia zawodowego w tej jednostce uznałem, że ma wszelkie kwalifikacje aby to stanowisko zając – mówił z satysfakcją szef dolnośląskich strażaków.

Piotr Woźniakiewicz nie krył satysfakcji z tego wyboru, choć – jak podkreślił – oznacza on dla niego jeszcze większe poświęcenie służbie i jeszcze większą odpowiedzialność.

To bardzo odpowiedzialna funkcja. Bedę teraz kierował świetnie zorganizowaną jednostką. Obowiązków jest dużo, bo tych, które są na nas nałożone na pewno nie będzie ubywać, wręcz przeciwnie, bo planowane są dalsze zmiany w ustawie o ochronie ludności. Czeka mnie bardzo dużo wyzwań, i mam nadzieję, że będę je umiał właściwie rozwiązywać i właściwie kierować tą komenda – mówi Piotr Woźniakiewicz.

Uroczystość odbył się przy udziale strażaków i personelu cywilnego polkowickiej komendy, samorządowców z terenu powiatu polkowickiego oraz przedstawicieli służb mundurowych. Obecny był także kapelan polkowickich strażaków. Życzenia i gratulacje nowemu komendantowi złożył także burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki. Włodarz miasta zwrócił uwagę, że nie ma dobrej komendy straży pożarnej bez dobrej współpracy z samorządem.

U nas ta współpraca jest bardzo dobra i bardzo wymierna. daje efekt chociażby w postaci dosprzętowienia jednostki, co z kolei ma bezpośredni wpływ na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu polkowickiego. Nowemu panu komendantowi życzę wytrwałości, bezpiecznej służby dla niego oraz całego zespołu polkowickich strażaków, oraz samych sukcesów, które niech się przekładają na nasze bezpieczeństwo – życzył burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Obecnie polkowicka jednostka powiatowa skupia ok. 50 strażaków-zawodowców. Działania ich polegają głównie na ratownictwie pożarowym, ratownictwie drogowym oraz specjalistycznym, w tym wysokogórskim i wodnym.

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Ostatnie aktualności