Fot. MSiT

Rada Ministrów na wniosek ministra sportu i turystyki  przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie, przedłożony przez ministra sportu i turystyki. Nowe rozwiązania prawne  obowiązywać będą  od 1 stycznia 2022 r.

– Projekt dostosowuje polskie przepisy do zmian zachodzących w międzynarodowych standardach dotyczących zwalczania dopingu w sporcie. Chodzi m.in. o dostosowanie norm prawnych związanych z funkcjonowaniem Polskiego Laboratorium Antydopingowego (PLAD) do zmienionego przez Światową Agencję Antydopingową, Międzynarodowego Standardu dla Laboratoriów (ISL 2021) – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Według nowych przepisów nadzór nad Polskim Laboratorium Antydopingowym sprawować będzie Ministerstwo Zdrowia. Wcześniej zadanie to należało do Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Nowelizacja ustawy dostosowuje przepisy do  nowego Międzynarodowego Standardu dla Laboratoriów.

Dostosowany został także okres, na jaki nadawane są uprawnienia kontrolerów antydopingowych do obowiązującego od 1 stycznia 2021 r. Międzynarodowego Standardu Światowej Agencji Antydopingowej dotyczącego Badań i Śledztw.

Zgodnie ze standardem, uprawnienia kontrolerów antydopingowych będą nadawane na okres 2 lat, zamiast obecnych 3 lat.

26 735 nowych i potwierdzonych przypadków COVID-19

Poprzedni artykuł

Krzysztof Maj Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego! Będzie odpowiadał za instytucje kultury

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like