Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i  Autostrad Oddział we Wrocławiu zapowiada, że do końca bieżącego tygodnia udostępni kierowcom kolejnych 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Południe. To pierwszy etap oddawania do ruchu całości odcinka S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Północ, o łącznej długości ok.14 km.

– Wykonawca dziś przystąpił do prac  związanych ze zmianą tymczasowej organizacji ruchu pomiędzy węzłami Lubin Północ i Polkowice Południe. Do tej pory kierowcy mieli do dyspozycji jedną jezdnię w obu kierunkach, a do końca tygodnia udostępnimy obie. Każda z nich będzie miała po trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny. Na odcinku międzywęzłowym będzie można poruszać się z prędkością do 100 km/h – informuje GDDKiA Oddział we Wrocławiu.

Dowiedzieliśmy się , że węzeł Lubin Północ zostanie otwarty w całości, tj. przejezdne będą wszystkie relacje, zarówno zamknięta do tej pory relacja w kierunku Zielonej Góry, jak i zjazd do miejscowości Szklary i Biedrzychowa. Na węźle Polkowice Południe będą obsługiwane wszystkie relacje za wyjątkiem tej w kierunku Zielonej Góry, która będzie skierowana na „starą” drogę krajową nr 3 przez Polkowice.

Jak podaje GDDKiA w kolejnym etapie, do 15 listopada, zostanie oddany do ruchu pozostały odcinek S3 od węzła Polkowice Południe do węzła Polkowice Północ o długości ok. 8 km.

Legnica – Zmiany w planie zagospodarowania centrum miasta

Poprzedni artykuł

Ponad 6 tys. nowych zakażeń jednego dnia

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like