• O kradzieży samochodu osobowego w ubiegłym tygodniu powiadomił właściciel. Natychmiast w poszukiwania utraconego mienia zaangażowali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Podczas penetracji ulic miasta pojazd został ujawniony na ul. Romana Dmowskiego, a za jego kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Uszkodzenia auta były tak duże, że nie mógł kontynuować jazdy, a straty jakie poniósł pokrzywdzony opiewają na kwotę 4,5 tys. zł. Podczas kontroli policjanci od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierującego i poddali go badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna kierował skradzionym samochodem mając 1,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodatkowo zatrzymany objęty jest 3-letnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

 

  • Funkcjonariusze II Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali poszukiwanego 40-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Przyczyną skierowania wniosku o wszczęcie poszukiwań był fakt, iż mężczyzna, pomimo ciążącego na nim obowiązku, nie stawiał się na wezwania do jednostki policji.

Podczas interwencji policjanci ujawnili przy zatrzymanym srebrne zawiniątko, a w nim susz roślinny. W wyniku przeszukania zajmowanych pomieszczeń zabezpieczono niemal 130 porcji handlowych narkotyków, które były poporcjowane i przygotowane do sprzedaży. Środki odurzające, jakie posiadał poszukiwany to marihuana i metamfetamina, a ich wartość czarnorynkowa to ponad 5 tys. zł.

Na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Ładniej i bezpieczniej przy ul. Kmicica

Poprzedni artykuł

Na rynku pracy będzie burzliwie – kryzys jest zawsze zagrożeniem, ale także szansą [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like