Zagłębie Lubin sposobi się do wznowienia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Martina Seveli, podobnie jak Śląsk Wrocław, udadzą się na zgrupowanie do Turcji, o czym już informowaliśmy w naszym portalu. Wszystko ma się odbyć z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

„Miedziowi” zimę w PKO BP Ekstraklasie spędzają na 6. miejscu w ligowej tabeli. 9 stycznia Zagłębie Lubin uda się do tureckiego Belek, które od wielu lat jest popularną destynacją polskich klubów na zgrupowania przed i wewnątrz sezonowe. W Turcji zespół spędzi dwa tygodnie i rozegra cztery sparingi.

Pierwszy z nich – 14 stycznia z nieznanym jeszcze rywalem, podobnie jak 22 stycznia. Wiadomo, że lubinianie podejmą dwa klubu, które liczą się w swoich ligach. 17 stycznia rywalem zespołu Seveli będzie serbski Partizan Belgrad, czyli wicelider ligi serbskiej, zaś 21 stycznia „Miedziowi” podejmą CSKA Sofia, czyli trzecią drużynę ligi „efbet”, czyli bułgarskiej ekstraklasy. Lubinianie tydzień po ostatnim sparingu zagrają swój pierwszy mecz o punkty w nowym, 2021 roku. W Lubinie podejmą Wisłę Płock i będzie to pierwszy mecz PKO BP Ekstraklasy w tym roku.

Zupełnie inaczej będą wyglądały przygotowania drużyn z Fortuna 1. Ligi. Miedź Legnica i Chrobry Głogów zostają i przygotowują się w Polsce. 25 stycznia, „Miedzianka” rozpocznie zgrupowanie w Szamotułach. 30 stycznia zespół Jarosława Skrobacza rozegra sparing z Górnikiem Polkowice, zaś 5 lutego podejmą Chrobrego. Podczas drugiego obozu – tym razem w Krakowie – legniczanie podejmą KKS Kalisz. Ostatnim meczem kontrolnym dla Miedzi będzie spotkanie z Odrą Opole. „Miedzianka” wróci na ligowe boiska w ostatni weekend lutego. Na wyjeździe podejmie Sandecję Nowy Sącz.

Aż osiem (!) meczów kontrolnych ma rozegrać Chrobry Głogów. Rywalami – poza Miedzią, rezerwami Miedzi i Górnikiem Polkowice, mają być zespoły: KKS-u Kalisz, Unii Janikowo, a także Świtu Skolwin. Wciąż nieznany jest jeden ze sparingpartnerów, natomiast wiadomo, że większość meczów odbędzie się w Głogowie.

W dobrych nastrojach do rundy wiosennej przygotowywać się będzie Górnik Polkowice. Zespół Janusza Niedźwiedzia zimuje na pozycje lidera II ligi. Polkowiczanie rozegrają sześć sparingów. Rywalami: Lechia Zielona Góra, Miedź II Legnica, Chrobry Głogów, Miedź Legnica, Polonia Bytom i Chojniczanka Chojnice. Tak jak w przypadku Chrobrego, jeden termin sparingu pozostaje wolny. Górnik do gry o ligowe punkty wróci 27 lutego, kiedy zmierzy się z Chojniczanką Chojnice.

Filip Macuda

Foto: zaglebie.com

„Historia na 5 minut” – to nie jest jedyny ciekawy sposób na zimowe ferie i nie tylko dla najmłodszych

Poprzedni artykuł

Trwają szczepienia w grupie „0” – jeszcze w tym miesiącu mają się zacząć w grupie „1” – znamy mapę punktów szczepień

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like