Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte drzwi” zaprasza do udziału w Konferencji profilaktyczno-metodycznej „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w epoce ponowoczesności – od diagnozy do programów profilaktycznych” połączonej z certyfikowanymi warsztatami metodycznymi, która odbędzie się w dniach 24-25 maja (wtorek, środa). Wstęp wolny.
W ramach działalności Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte drzwi” podejmowanych jest wiele przedsięwzięć wspierających mieszkańców Głogowa i okolic. Jednym z nich są realizowane od lat warsztaty „Szkoła dla rodziców”, a jeszcze innym pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna
oferowana w punkcie konsulatacyjno-terapeutycznym w siedzibie Stowarzyszenia.
W ostatnim czasie zgłasza się tam coraz więcej rodziców zaniepokojonych problemami i zachowaniami swoich dzieci, coraz więcej również niepokojących sygnałów o trudnościach dzieci i młodzieży płynie z środowisk
szkolnych. W odpowiedzi na zgłaszane zapotrzebowanie, „Otwarte drzwi” wychodzą naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności planując dwudniowe spotkania szkoleniowe poświęcone właśnie zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży.
Już 24 maja w Zamku Książąt Głogowskich odbędą się certyfikowane warsztaty. Pierwszy pt: „ Uwikłani w technologie cyfrowe – profilaktyka nadużywania technologii cyfrowych i social mediów” poprowadzi Agnieszka Taper, a Maciej Szczodrowski kolejny zatytułowany: „ Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne – zagrożenia, diagnoza zachowań, profilaktyka szkolna i domowa”.
25 maja do MOK-u na godz. 9.00 organizatorzy zapraszają na konferencję profilaktyczno-metodyczną na temat: „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w epoce ponowoczesności – od diagnozy do programów profilaktycznych” z udziałem znanego w kraju wykładowcy, pedagoga, terapeuty prof. Mariusza Jędrzejko.
Wstęp na to wydarzenie jest wolny, dlatego organizatorzy mają nadzieję, że z konferencji skorzysta jak najwięcej zainteresowanych rodziców, nauczycieli, ale również innych osób zajmujących się na co dzień pomocą i wspieraniem rodzin, jak chociażby pracowników socjalnych czy kuratorów.
