Jednym z najważniejszych punktów zaplanowanej na 27 lipca sesji Rady Miejskiej w Głogowie będzie przyjęcie tzw. uchwały śmieciowej, w której zostaną określone nowe opłaty za odbiór śmieci.

Jak podaje Urząd Miasta Głogowa w przypadku nieruchomości zamieszkałych, jako metodę ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, przyjmuje się iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty ustalonej w uchwale:
– 27 złotych od osoby.

W przypadku, gdy na nieruchomości zamieszkują 4 i więcej osób, przyjmuje się metodę ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od gospodarstwa domowego:
– 108 złotych za całe gospodarstwo.

Uchwała zwalnia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

– 26,00 zł od osoby lub 104,00 zł od gospodarstwa domowego, gdy zamieszkuje w nim 4 osoby i więcej.

– Ceny za wywóz śmieci wzrosną. Wszędzie. Każdy z nas będzie musiał zapłacić więcej za śmieci. Z czego to wynika? Ze wzrostu płacy minimalnej, wzrostu opłaty za składowanie odpadów komunalnych, obostrzeń ppoż. Dodatkowo za oddanie do recyklingu czy utylizacji wyselekcjonowanych surowców (plastik, metal czy szkło) trzeba dopłacać, a z roku na rok śmiecimy coraz więcej – wyjaśnia Wojciech Borecki zastępca prezydenta Głogowa.

Chrobry Głogów: Transfer Adama Banasiaka z Radomia do pomarańczowo-czarnych

Poprzedni artykuł

Miasto pod kontrolą – Planują rozbudowę miejskiego monitoringu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like