Fot: W.Petera

Dzięki pozyskaniu dotacji z programu ,,Cyfrowa Gmina’’ Urząd Gminy Polkowice wkrótce wzbogaci się o 10 dziesięć nowych komputerów stacjonarnych, system antywirusowy oraz będzie mógł sfinansować wykonanie diagnozy cyberbezpieczeństwa. Na ten cel lokalne władze samorządowe uzyskały wsparcie w wysokości  około 100 tysięcy złotych.

– Przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku przeprowadziliśmy analizę potrzeb w zakresie cyfryzacji urzędu oraz jej jednostek podległych Dzięki temu określone zostały najpilniejsze z nich – dodaje. Po pierwsze, najpilniejsza w tym zakresie okazała się wymiana komputerów stacjonarnych na dziesięciu stanowiskach pracujących w aplikacji ŹRÓDŁO. Jest to aplikacja służąca do obsługi Systemu Rejestrów Państwowych. Po drugie, ważnym aspektem okazał się zakup dodatkowych modułów systemu antywirusowego w celu zapewnienia cyberbezpieczeństwa oraz wzmocnienia ochrony samorządowych systemów informatycznych. W terminie pół roku od dnia podpisania umowy o udzielenie grantu przeprowadzona zostanie także diagnoza cyberbezpieczeństwa.Trwałość projektu utrzymana będzie przez dwa lata od jego zakończenia, czyli zaakceptowania końcowego rozliczenia. W celu utrzymania efektów projektu opracowana oraz wdrożona zostanie procedura monitorowania utrzymania efektów projektu – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Wsparcie finansowe, jakie gmina otrzymała w ramach projektu „Cyfrowa Gmina” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa V: Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU wynosi 98 661,50 zł i w stu procentach pokryje koszty tej inwestycji.

– To bardzo ważne, że gmina Polkowice, dzięki pozyskaniu tego wsparcia, nie jest zmuszona sięgnąć do własnego portfela. To jeszcze jeden przykład na to, że jesteśmy bardzo skuteczni w pozyskiwaniu kolejnych środków zewnętrznych – podsumowuje burmistrz Puźniecki.

Okradał pracowników biura. Wpadł już w ręce policji

Poprzedni artykuł

Toshiya Inoue piłkarzem Chrobrego Głogów

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like