PolkowiceVideo

Winnica Jakubów – oaza koneserów wina i spragnionych ciszy [VIDEO]

1

Jest takie miejsce na mapie powiatu polkowickiego, które zapiera dech w piersiach. I to dosłownie, ponieważ żadne słowo nie odda piękna Wzgórz Dalkowskich i atmosfery, która panuje w niewielkiej wsi Jakubów w gminie Radwanice.

Założona tutaj w roku 2002 winnica to rodzinna tradycja. Smakami wina kusi koneserów, a na swoim koncie ma już nie jedno wyróżnienie. Jak się dowiedzieliśmy, kluczowe dla produkcji wina jest odpowiednie nasłonecznienie.

Wytwarzanie wina to proces długotrwały. Będąca w czołówce najlepszych polskich winnic, ta z Jakubowa staje się miejscem coraz bardziej rozpoznawalnym dla miłośników tego trunku. Do tej pory sprzedaż prowadziła we współpracy z restauracjami z dużych polskich miast. Teraz ma się otworzyć na sprzedaż dla klienta indywidualnego. O tym wszystkim opowiada nam Michał Pajdosz z Winnicy Jakubów. Zobacz nasze video.

Winnica w Jakubowie to taka mała Francja Zagłębia Miedziowego. Swoim urokiem przyciąga nie tylko amatorów dobrego wina, ale też szukających ciszy i spokoju.

Dariusz Nowakowski

Ma powstać długa i piękna trasa – to będzie Dolnośląska Autostrada Rowerowa [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Było energetycznie i towarzysko – kulturalne wibracje w Sercu Zagłębia Miedziowego

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] naszym serwisie video promowaliśmy już w ubiegłym roku winnice w: Niemczy, Sobótce i Jakubowie – kliknij, aby zobaczyć poszczególne […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like