CCC Polkowice rozpoczyna walkę w 1/16 rozgrywek EuroCup Women. O najlepszą ósemkę walczyć będą z MBA Moskwa. Pierwsze spotkanie dwumeczu odbędzie się w Polkowicach.

Podopieczne trenera Marosa Kovacika po wyczerpującym turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski Kobiet, w którym zajęły drugie miejsce, zmierzą się z zespołem z Moskwy. MBA w tabeli ligi rosyjskiej zajmuje 7. miejsce. Drużyna rywalek polkowiczanek złożona jest wyłącznie z Rosjanek. Najlepiej punktującą i zbierającą zawodniczką jest Anastasia Logunova, która na parkietach europucharu notuje średnio 19 punktów w meczu i 7,3 zbiórki. Obok niej w rolę liderki pełni także Anna Leshokovtseva. Rozpoznawalną postacią zespołu z Moskwy jest także Ekaterina Fedorenkova, która wcześniej reprezentowała barwy potentatów z Orenburga i innego zespołu ze stolicy Rosji – Dynama.

Awans do najlepszej ósemki EuroCup Women byłby dla polkowickiej koszykówki kolejnym dużym sukcesem odniesionym w ostatnim czasie. Było nim już wejście do szesnastki, ale zespół CCC Polkowice ma ambicje, aby wywalczyć jeszcze wyższą pozycję. Pierwszy mecz z MBA Moskwa już w środę, 22 stycznia o godzinie 19:00 w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach.

Niespodzianka na Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka klub przygotował dla kibiców niespodziankę. Wnuczka lub wnuczek, którzy zabiorą na mecz dziadka lub/i babcię otrzymają wstęp na mecz za darmo, a przy wejściu czekać będzie na nich słodka niespodzianka. W trzech losowo wybranych paczuszkach będą zaproszenia na konkurs. W przerwie meczu dla wnuczków i ich dziadków przeprowadzimy międzypokoleniową rywalizację, w której pociechy będą mogły wywalczyć klubową niespodziankę dla swoich dziadków.

Transmisja meczu:  YouTube FIBA Europe

Skok „na wyrwę” – szybko został „nakryty”

Poprzedni artykuł

Dobro pomnożone raduje serca – wolontariusze KGHM przekazali dary dla podopiecznych Domu Krótkiego Pobytu w Przemkowie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: