W piątek spotkanie autorskie z Joanną Bator w polkowickiej bibliotece

Autorka Joanna Bator należy do grona najważniejszych współczesnych pisarek polskich. Laureatka nagrody im. Beaty Pawlak, za książkę „Japoński wachlarz” oraz zdobywczyni Literackiej Nagrody „Nike” w 2013 roku za powieść „Ciemno, prawie noc”. W nadchodzący piątek (7 października) przyjedzie do Polkowic.

Joanna Bator interesuje się przede wszystkim kulturą japońską, której jest wielką wielbicielką, a przy tym doskonałą znawczynią – czytamy w informacji na temat autorki. – Autorka w sumie spędziła w Japonii cztery lata swojego życia. W roku 2013 opublikowany został zbiór esejów i felietonów jej autorstwa, zatytułowany „Rekin z Parku Yoyogi”. W twórczości Joanny Bator, również w powieściach, widać sporo inspiracji oraz odniesień do kultury japońskiej.

Spotkanie odbędzie się 7 października (piątek) w sali audiowizualnej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach. Początek o godz. 17.00 Wydarzenie jest bezpłatne. Wejściówki do odebrania w wypożyczalni głównej. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności