Fot. Zoo Lubin

Pracownicy ZOO w Lubinie  w ramach akcji ,,Jak mądrzę dokarmiać ptaki’’ prowadzą prelekcje w szkołach i przedszkolach na ten temat. Zajęcia są bezpłatne, dostosowane do wieku uczestników i przeznaczone dla grup zorganizowanych. Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem tel. 734 170 991. Akcja informacyjna „Jak mądrze dokarmiać ptaki” współfinansowana jest ze środków gminy miejskiej Lubin.

– Akcja informacyjna „Jak mądrze dokarmiać ptaki” to inicjatywa Stowarzyszenia „Lubin i okolice”, którą aktywnie wspieramy już od pięciu edycji. Ma na celu wspieranie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego poprzez wyszczególnienie najpopularniejszych gatunków ptaków dziko występujących na obszarze gminy miejskiej Lubin, jak i poprzez poszerzanie stanu wiedzy społeczności lokalnej na temat prawidłowego dokarmiania tych zwierząt w zakresie: wskazania prawidłowego pokarmu w zależności od gatunku, sposobu podawania oraz okresu podawania – mówi Agata Bończak, dyrektor Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Ustaliliśmy , że do tej pory w ramach akcji drukowano i rozprowadzano plakaty oraz ulotki, organizowano również warsztaty w zoo czy przygotowywano pakiety informacyjne dla placówek oświatowych. W tym roku pracownicy ZOO w Lubinie wyszli w teren i odwiedzają ze swoimi prelekcjami szkoły i przedszkola.

Polkowice – Dofinansują leczenie dzieci i młodzieży

Poprzedni artykuł

Polkowice: Sprawca śmiertelnego wypadku złapany przez policję!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like