Policjanci z patrolu głogowskiej prewencji zwrócili uwagę na jadący ulicą samochód. Ze względu na zły stan techniczny i brak szyby w drzwiach bocznych uznali za konieczne przeprowadzenie kontroli pojazdu i osoby kierującej autem. Kiedy podali sygnały do zatrzymania się i kontroli, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać.

Kierowca nie zatrzymał się jednak do kontroli i uciekał dalej. W czasie pościgu kierowca złamał wiele przepisów ruchu drogowego, zignorował min. kilka razy czerwone światło na skrzyżowaniu. Widząc, że nie zdoła uciec zjechał na drogę gruntową w rejonie toru motocrossowego i tam porzucił pojazd. Dalej uciekał pieszo i próbował się ukryć. Policjanci odnaleźli go schowanego w krzakach.

Uciekinierem był 22-letni mieszkaniec Głogowa. Okazało się, że powodem jego ucieczki był brak prawa jazdy i badań technicznych pojazdu. Był trzeźwy a badanie testerem narkotykowy nie wykazało, aby był pod ich wpływem.

Niezatrzymanie się do kontroli i spowodowanie pościgu jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Gdyby 22-latek zatrzymał się do kontroli, skończyłoby się na wymierzeniu mu grzywny. Ucieczka spowodowała, że będzie odpowiadał karnie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za wykroczenia drogowe jakie popełnił.

Poprzez: KPP Głogów

Nowy numer „Nowin Gminnych”

Poprzedni artykuł

Program pomocy dzieciom w ciężkich stanach klinicznych – zapoznaj się z informacją

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: