Należąca do KGHM kopalnia Robinson w USA otrzymała nagrodę Nevada Excellence in Mine Reclamation Award. Odkrywkowa kopalnia Robinson zlokalizowana jest w hrabstwie White Pine, w stanie Nevada w USA, na średniej wysokości 2 130 m n.p.m. Głównym jej produktem jest koncentrat miedzi oraz molibden i złoto.

W ramach przeprowadzonej rekultywacji Lane City WRF ukształtowano skarpy skały płonnej i pokryto je wapieniem, a na koronie i zboczach obiektu posadzono rośliny. Wprowadzono system odprowadzania wody deszczowej, który zapobiega kontaktowi wody ze składowiska z naturalnymi wodami. Ten sposób rekultywacji nie tylko zabezpiecza obiekt pod kątem stateczności, ale także chroni wody stanowe, co jest jednym z najistotniejszych priorytetów ochrony środowiska w Nevadzie. Zmiany widoczne są gołym okiem. Nasadzenia pozwoliły przywrócić naturalny krajobraz terenu.

Wyróżnienie przyznano w kategorii „Legacy Waste Rock Remediation” za rekultywację obiektu Lane City Waste Rock Facility (WRF). Obiekt Lane City WRF powstał w połowie lat 50. i pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, przed ustanowieniem przepisów dotyczących ochrony środowiska w stanie Nevada. Potrzeba rekultywacji WRF została zainicjowana zarówno przez kopalnię Robinson, jak i administrację Nevady.

Nagroda rekultywacyjna jest wyrazem zaangażowania kopalni Robinson na rzecz ochrony środowiska i społeczności, w których działa KGHM. Działania firmy w obszarze odpowiedzialnego gospodarowania środowiskiem naturalnym doceniała administracja stanu Nevada, a gubernator Steve Sisolak pogratulował kopalni na Twitterze pisząc, że wyróżnienie jest w pełni zasłużone.

Pięć nowoczesnych ELF-ów 2 za 22 miesiące za 145 mln zł – „Koleje Dolnośląskie symbolem sukcesu przewozów regionalnych w Polsce”

Poprzedni artykuł

„W szpitalu zrozumiałem, jak ważna jest krew” – 19-letni Kacper potrzebuje pomocy, ale sam chce pomagać innym

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like