W połowie czerwca 2020 r. na drodze leśnej pomiędzy miejscowościami Szczytniki nad Kaczawą a Buczynką, kierujący pojazdem osobowym 54-letni mieszkaniec powiatu legnickiego nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w konsekwencji czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.  W wyniku zdarzenia 61-letni pasażer pojazdu poniósł śmierć na miejscu.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres jednego miesiąca wobec sprawcy tragicznego wypadku. Kierujący usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Na miejscu, gdzie doszło do fatalnego zdarzenia, funkcjonariusze wykonali badanie alkomatem, które wykazało zarówno u kierującego jak i 48-letniej pasażerki blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu Za popełnione przez kierowcę przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny widać, że dramatyczne konsekwencje skrajnej nieodpowiedzialności sprawcy, ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego Nie przestaje być aktualny apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Samodyscyplina i odpowiedzialność kierowców mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo podróży.

Poprzez: KMP Legnica

W dobrej konfiguracji

Previous article

Dzieci pojadą na letnie kolenie z maseczkami – dar dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like