Adrian Wołkowski potwierdził, że będzie kandydować na wójta gminy Rudna. W swoim programie stawia na nowoczesne, transparentne i wynikające z codziennych potrzeb mieszkańców zarządzanie gminą. Jak mówi kandydat, Rudna ma być gminą obywatelską i przyjazną. Pielęgnowane mają być dobre tradycje lokalnej społeczności, a atutem na przyszłość są m.in. sport i turystyka.

„Umiem słuchać ludzi i wyciągać wnioski. Siłę gminy tworzą jej mieszkańcy i po tych wszystkich dotychczasowych wiem, że musimy wyzwolić energię ludzi – mówi kandydat na włodarza Rudnej. Adrian Wołkowski nie tai, że decyzję o kandydowaniu w wyborach uzupełniających podjął pod wpływem licznych rozmów i spotkań w sołectwach oraz po tym, co poznał analizując dokumentację, jaką zastał w Urzędzie Gminy.

Adrian Wołkowski ma 37 lat, jest żonaty i ma 9-letnią córkę. Zawodowo związany jest ze spółką KGHM Metraco, a w sferze społecznej jest aktywnym samorządowcem. Jesienią 2018 r. uzyskał mandat radnego powiatu lubińskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Po powierzeniu mu przez premiera Mateusza Morawieckiego obowiązków wójta Rudnej, mandat radnego złożył. W wyborach, jakie odbędą się 9 czerwca br. Adrian Wołkowski weźmie udział jako kandydat komitetu wyborczego utworzonego przez mieszkańców gminy Rudna.

Kadencja poprzedniego wójta została przerwana przedterminowo w wyniku prawomocnego wyroku sądowego, według którego dotychczasowy włodarz, po 25 latach pełnienia tej funkcji został skazany za popełnienie przestępstwa przeciw kodeksowi wyborczemu. „Nie jestem rewolucjonistą. Gmina Rudna ma się dobrze i ten kierunek trzeba utrzymać. Nie rewolucja, ale ewolucja jest potrzebna Rudnej. Nowoczesna gmina nie może z roku na roku kumulować nadwyżkę budżetową. Wiem czego ode mnie oczekują mieszkańcy gminy, co wymaga zmian, co poprawy i na jakie inwestycje czekają” – podkreśla Adrian Wołkowski.

Dodaje też konkrety. „Nie może być tak, że urzędnik wie lepiej czego mieszkańcy oczekują jak chociażby z tym naszym pięknym basenem, który w weekendy jest zamknięty na cztery spusty. W Starej Rudnej podczas spotkania poznałem człowieka, który napisał książkę o historii gminy, bogato ilustrowaną. Pomogę mu ją wydać drukiem, bo to ważny element budowania tożsamości gminy Rudna. Zrobię wszystko, aby w gminie odkrywać i promować takie osoby.

Musimy położyć nacisk na rozwój budownictwa drogowego. Trzeba zmienić plan przestrzennego zagospodarowania gminy. Liderzy w poszczególnych sołectwach najlepiej wiedzą co mieszkańcom jest najbardziej potrzebne i należy tam właśnie skierować większe środki finansowe do realizacji swoich potrzeb. Podejmiemy kwestię bezpłatnej komunikacji.

Będę optować za zniesieniem podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego. W granicach gminy Rudna są piękne nadodrzańskie tereny w okolicy Chobieni, które mogą być przestrzenią weekendowego wypoczynku.”

Już jako oficjalny kandydat na wójta gminy Rudna, Adrian Wołkowski zadeklarował, że w trakcie kampanii wyborczej będzie w rozmowach z mieszkańcami wymieniał opinie i oczekiwania, aby ustalić jak najbliższy mieszkańcom plan rozwoju gminy.

Napadł na seniorkę i okradł ją – złodziej schwytany

Poprzedni artykuł

Nie chcemy azbestu – proekologiczna inicjatywa w gminie Żukowice

Następny artykuł

5 Komentarze

  1. […] swoje kandydatury zgłosili Adrian Wołkowski – pełniący obowiązki wójta i wicestarosta lubiński Bernard Langner. Wybory uzupełniające w […]

  2. Ten dialog i wsłuchiwanie się w głos mieszkańców widać było na spotkaniu w którym na niewygodne pytania i pretensje o podszywanie się pod inicjatywy organizowane przez radę sołecką Pan Komisarz nie zamierzał nawet odpowiedzieć zmieniając temat odbił piłkę atakując ludzi z którymi jako obecny zarządca powinien znaleźć wspólny język. Ta przepychanka to był przedsmak jego ewentualnych rządów.

  3. […] osoby: Kamilę Mazurek (KWW Kamila Mazurek), Bernarda Langnera (KWW Nasza Gmina Rudna), Adriana Wołkowskiego (KWW Adrian Wołkowski), Waldemara Latosa (KWW Waldemara Latosa), Krzysztofa Adamskiego (KWW […]

  4. rudna taka bogata a ludzie pracuja tu za smieszne pensje. trzeba wykorzystac potencjal. scinawa pod odpowiednia wladza jak odzyla i zrobila sie piekna miejscowoscia? a taka biedna byla … wszystko sie da wystarczy myslec o ludziach ! powodzenia Panie Wołkowski. Oby wprowadził Pan najlepsze czasy naszej gminy !

  5. […] Rudna kandydatami, których przy ponad 60-procentowej frekwencji wskazali mieszkańcy zostali Adrian Wołkowski  i Bernard Langner. Jednemu z nich po 23 czerwca br. będzie dane pracować na rzecz lokalnej […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like