Do zdarzenia doszło przed godz. 1. Jak później ustalili policjanci wydziału ruchu drogowego, młody mieszkaniec Lubina jadąc jedna z ulic, chciał skręcić w lewo. Mężczyzna jednak stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w dwa słupy, uszkadzając trzy umieszczone na nich sygnalizatory.

21-latek zatrzymał się swoim samochodem na przeciwległym pasie ruchu. Na szczęście, na drodze jego przejazdu nie znalazł się żaden przechodzień ani kierujący pojazdem. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, dodatkowo, ledwo trzymał się na nogach i miał bełkotliwą mowę. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na parking strzeżony. Badanie alkomatem wykazało w organizmie tego nieodpowiedzialnego mężczyzny 1,65 promila alkoholu. Została od niego pobrana także krew do dalszych badań.

Brak rozsądku będzie drogo kosztować 21-latka. W sytuacji kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd zawsze orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nie krótszy niż 3 lata, a także wysoką karę finansową. Ponadto, w takich przypadkach nie działa żadne ubezpieczenie. Uszkodzenie pojazdów czy infrastruktury należy pokryć z własnej kieszeni. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi również kara pozbawienia wolności.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Młody mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie stanie teraz przed sądem. Może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Bezpłatna mammografia w Polkowicach

Poprzedni artykuł

Włoski wyścig z pomyślnymi wynikami – kolarze CCC Team pokazali serce do walki

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like