Szkolne Kluby Sportowe w Polkowicach już działają

Gmina Polkowice we współpracy z Dolnośląską Federacją Sportu po raz kolejny przystąpiła do realizacji programu „Szkolny Klub Sportowy”. Ta inicjatywa od lat jest popierane przez władze gminy i niezmiennie cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu organizowane są zajęcia sportowe dla dzieci w celu podejmowania przez nie dodatkowej aktywności fizycznej. Program realizowany jest w formie pozalekcyjnych zajęć sportowych i rekreacyjnych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Chodzi o to by zachęcać i promować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. W roku 2023 do programu przystąpiła większość polkowickich szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Polkowice: Szkoły Podstawowe nr 1, 3 i 4 oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Jędrzychowie. Gmina częściowo finansuje program SKS użyczając sale gimnastyczne na zajęcia i przekazując po 130 zł za jedną grupę. Umożliwia to częściowe pokrycie kosztów realizacji programu, w tym ubezpieczenie NNW wszystkich uczestników zajęć oraz OC nauczycieli. W programie biorą udział dzieci bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną. Liczy się chęć uczestniczenia w tych zajęciach. Zajęcia realizowane są w dziewięciu grupach.

Ten program to przede wszystkim dodatkowe zajęcia sportowe, które mogą odbywać się na terenie szkoły – mówi Ewa Kowalik zastępca burmistrza ds. społecznych. – Kierowane są do dzieci, które maja potrzebę takich zajęć. Dlatego nauczyciele, znając te dzieci mogą tak dopasować zajęcia żeby odpowiadały potrzebom i możliwościom dzieci, które biorą w nich udział. Oczywiście formy czy dyscypliny sportowe mogą w trakcie zajęć ulegać zmianie – tak żeby były jak najbardziej atrakcyjne dla uczestników. Najważniejsza jest różnorodność by dzieci mogły pokazać i zaangażować swoją aktywność. Władzom gminy bardzo zależy, żeby dzieci były sprawne i zdrowe więc taką działalność będziemy zawsze popierać.

Każda grupa liczy co najmniej piętnaście osób. Dzieci biorą udział w różnych dyscyplinach sportu: lekkiej atletyce, pływaniu, grach zespołowych itp. Program potrwa do końca listopada. Zajęcia będą realizowane dwa razy w tygodniu i każde z nich będzie trwało godzinę.

Program współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a bezpośrednim organizatorem jest Dolnośląska Federacja Sportu.

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności