Z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej odbyła się uroczystość uhonorowania osób, które w polkowickim PGM przepracowały najwięcej lat oraz tych, którzy w ubiegłym roku odeszli z tego zakładu na emeryturę.

Spotkania takie organizowane są przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach od wielu lat. Niestety, ostatni rok upłynął pod znakiem obostrzeń pandemicznych, dlatego radość ze wspólnego świętowania w tym roku większa niż zwykle. Nagrody i wyróżnienia z rąk prezesa PGM Jacka Kaszuby i Grażyny Górak odebrały osoby, które w ubiegłym roku rozstały się z zakładem i przeszły na zasłużone emerytury, oraz te, które obchodziły jubileusze stażu pracowniczego.

Wśród nich była pani Wiesława Gąściora, dyspozytorka w PGM. Mile wspominam te wszystkie lata pracy. Cieszę się, że jestem potrzebna ludziom. Mogłabym już odejść na emeryturę, ale chcę jeszcze tu pracować, bo znalazłam tu miła atmosferę, z radością wychodzę codziennie do pracy – zapewnia jubilatka.

O roli takich spotkań i potrzebie pielęgnowania wspólnych wydarzeń mówił szef PGM. Cieszę się, że możemy ten czas spędzić wspólnie i w tych czasach, nazwijmy je „nienormalnych”, trochę normalności do naszego życia wprowadzić. Życzę wszystkim pracownikom PGM w Polkowicach dużo zdrowia, życzę rozwoju osobistego i jak najlepszej atmosfery w pracy – mówił do polkowickich komunalników prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej Jacek Kaszuba.

Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości byli także m. in. burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki oraz zastępca burmistrza ds. gospodarczych Wojciech Marciniak. Obaj samorządowy złożyli na ręce obecnych życzenia.

Dzień komunalnika to bardzo ważne święto. Warto o nim pamiętać, bo nierzadko nie dostrzegamy pracy tych osób na co dzień. A ona jest bardzo potrzebna i właśnie przy takiej okazji i tego typu świętach powinniśmy dziękować i pamiętać o pracownikach komunalnych. Bardzo się cieszę, że w PGM jest tradycja takich spotkać i honorowania osób odchodzących na emeryturę – mówił podczas spotkania burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Dzisiaj wszyscy życzyli sobie i innym powrotu do normalności. Na szczęście ta normalność powoli wraca. Ale zawsze warto życzyć komunalnikom bezpiecznej pracy, zdrowia, realizacji celów zawodowych oraz osobistych i aby ten zgrany zespół mógł nadal z powodzeniem pracować dla mieszkańców naszej gminy – dodał włodarz gminy.

Strefa kibiców Euro 2020 w polkowickim Aquaparku

Poprzedni artykuł

Z obrad Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Lubińskiego

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like