Zdjęcie ilustracyjne

Wczoraj Facebook i należące do niego aplikacje Instagram i Messenger nie działały przez ponad 6 godzin. To największa – jak do tej pory – światowa awaria tych serwisów. Aplikacje wróciły do prawidłowego funkcjonowania dopiero około północy czasu polskiego. Ponad 3 miliardy użytkowników zastanawiało się nad przyczyną usterki.

AWARIA FACEBOOKA

Wczoraj, 4 października, około godziny 17.40 czasu polskiego, aplikacje Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp przestały być dostępne w Internecie na całym świecie. Dopiero w okolicach północy naszego czsu rozwiązano napotkane problemy. Powrót WhatsAppa do normalnego funkcjonowania trwał najdłużej. Dzisiaj, o godzinie 4.00 czasu polskiego Facebook oficjalnie potwierdził zakończenie awarii oraz powrót do działania wszystkich powiązanych z portalem serwisów.

Jak podaje portal Downdetector, wczoraj przed godziną 18.00 liczba zgłoszonych awarii Facebooka sięgnęła ponad 30 tys. Były to problemy głównie z zalogowaniem się, a także z wysyłaniem wiadomości przez Messengera, Instagrama i WhatsAppa. Ponadto wielu użytkownikom nie działała strona główna.

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa – Brian Krebs, powołując się na źródła w Facebooku, poinformował na Twitterze, że wczorajszą awarię spowodowało błędne uaktualnienie protokołu BGP, systemu sterującego ruchem w Internecie.

Uaktualnienie zablokowało możliwość zdalnych użytkowników do usunięcia zmian, a osoby z fizycznym dostępem nie miały dostępu do sieci. Więc uniemożliwiło to obu stronom naprawienie tego – napisał Krebs.

SPADEK WARTOŚCI AKCJI FACEBOOKA

Nie jest to dobry czas dla Marka Zuckerberga. Wczoraj oprócz potężnej awarii aplikacji, wartość akcji Facebooka spadła o niemal 5%. W kilka godzin stracił z osobistego majątku 7 miliardów dolarów. Ucierpiała również cała spółka.

Mark zuckerberg przeprasza za awarię facebooka

Mark Zuckerberg przeprosił wszystkich użytkowników, na swoim oficjalnym koncie napisał: Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger wracają już do sieci. Przepraszam za dzisiejsze zakłócenia – wiem, jak bardzo polegacie na naszych usługach, aby pozostać w kontakcie z osobami, na których Wam zależy.

Polska wolna od ptasiej grypy

Poprzedni artykuł

Noc Muzealna w Legnicy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like