Fot. Lubin.pl

Dziś w Kauflandzie w Lubinie w godzinach od 10.00 do 18.00  prowadzona jest świąteczna zbiórka żywności. Z podarowanych przez mieszkańców produktów spożywczych  przygotowane zostaną paczki i wigilia dla podopiecznych Fundacji Brata Alberta Warsztaty Terapii Zajęciowej  ,,Przytulisko” w Lubinie.

– Dzięki artykułom spożywczym ofiarowanym przez mieszkańców naszego miasta, niepełnosprawni podopieczni Fundacji i ich rodziny będą mieli spokojne, radosne święta. Co można ofiarować? Przede wszystkim produkty z długim terminem przydatności, jak mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze. Można też zostawić mleko, owoce. – mówi Monika Tomko-Klubek, kierownik Fundacji im. Brata Alberta Warsztaty Terapii Zajęciowej „Przytulisko” w Lubinie.

Dowiedzieliśmy się, że w powiecie lubińskim świąteczna zbiórka żywności odbywa się jeszcze w Ścinawie: w dwóch sklepach Dino przy ul. Rynek 7 i Lubińskiej 23 oraz w Biedronce przy ul. Jagiełły 69. Zebrana w tych punktach żywność trafi do Stowarzyszenia Monar Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie oraz do wrocławskiego Banku Żywności.

 

Z myślą o tych, którzy chcieliby wesprzeć potrzebujących, a z powodu koronawirusa zrezygnowali z częstych zakupów stacjonarnych Banki Żywności, podobnie jak w ubiegłym roku, udostępniły również możliwość wykupu żywności poprzez sklep internetowy: www.zbiorkazywnosci.pl.

Bo we mnie jest tlen – wykłady naukowe o zdrowiu w Legnicy

Poprzedni artykuł

Polkowice – Szczepienia przeciwko grypie dla wszystkich

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like