Po roku przerwy wraca do Polkowic Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny ,,Świat pod Kyczerą’’. Inauguracja XXIV edycji święta folkloru odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 16.00 na polkowickim rynku, skąd kolorowy korowód złożony z ludowych artystów całego świat uda się do Amfiteatru w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku, by przez kilka godzin bawić widzów, ale również edukować i otwierać na oblicze innych kultur.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, który to przy organizacji Festiwalu Zespół współpracuje z miejscowymi samorządami, instytucjami kultury i stowarzyszeniami.

– W tym roku ważnym elementem wydarzenia będzie wsparcie idei lokalnego patriotyzmu w kulturze. Tę inicjatywę, będącą ważną częścią naszej tożsamości, kreujemy poprzez zaproszenie do udziału w koncercie galowym Zespołu Ludowego Podolanki z Nowej Wsi Lubińskiej oraz Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Łastiwczata” z Przemkowa . Podczas wydarzenia przeprowadzimy również zbiórkę charytatywną na rzecz Kuby Bielaka – informuje Centrum Kultury w Polkowicach.

Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i dorosłych, m. in. potraw kuchni litewskiej, łemkowskiej i ukraińskiej przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kaźmierzowa.

Poznaj Polskę – Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansuje szkołom wyjazdy do muzeów, miejsc pamięci czy obiektów kultury

Poprzedni artykuł

Sudety dla niepełnosprawnych – pionierski projekt Fundacji Ładne Historie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like