Dwaj mieszkańcy Głogowa znaleźli się w orbicie zainteresowania policji. Z zupełnie różnych przyczyn, ale oba przypadki łączy swoista wyjątkowość postaw negatywnych bohaterów zdarzeń.

Sprawa pierwsza. 33-letni sublokator, któremu mężczyzna wynajmował pokój zawiadomił policję o groźbach pozbawienia życia, jakie kierował wobec niego podejrzany. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu 51 sztuk amunicji, którą gospodarz posiadał nielegalnie. Podejrzany twierdził, że amunicja, którą zabezpieczono została przypadkiem odnaleziona. 69-letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany więc przez policjantów w związku z groźbami karalnymi wobec sublokatora i podejrzeniem posiadania amunicji bez wymaganego pozwolenia. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa druga. Policjanci zatrzymali 19-letniego głogowianina, który uszkodził samochód wybijając szyby i niszcząc jego lakierowaną powłokę. Szkody zostały wycenione na kwotę 6 tys. zł. Tłem całego zdarzenia była zazdrość o dziewczynę. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów. Przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Grozi mu obecnie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie również musiał pokryć straty jakie spowodował.

Jak zatem widać policjanci muszą codziennie zmagać się nie tylko z „typowymi” wykroczeniami czy przestępstwami, ale też spotykają się z sytuacjami spoza zwyczajnego katalogu zdarzeń. Zawsze jednak występują w interesie pokrzywdzonych, aby potem mogli dochodzić swoich praw przed sądami.

Poprzez: KPP Głogów

Miasto chce mieć świętego patrona – to jedyny taki przypadek w diecezji legnickiej?

Poprzedni artykuł

„Codziennie modlę się do Boga, aby dał mi szansę zostać z Wami…”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: