Fot: MSiT

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków na realizację w 2022 roku programu Sport Wszystkich Dzieci. Budżet  programu wynosi blisko 67 mln zł. To więcej o ponad 8 mln zł w stosunku do ubiegłego roku.

 

– Chcąc dalej inwestować w zdrowie najmłodszych, podjąłem decyzję o zwiększeniu o ponad 8 mln środków na program Sport Wszystkich Dzieci. Tym samym budżet programu na rok 2022 wyniesie rekordowe 67 milionów złotych. Regularna aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, a sport to najlepsza profilaktyka poprawiająca naszą kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Gorąco zachęcam do udziału w programie, aplikowanie o środki finansowe i zaangażowanie się w promowanie sportowych postaw wśród najmłodszych – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Program Sport Wszystkich Dzieci jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Kwota do rozdysponowania w naborze to 66,9 mln zł, a nabór dotyczy trzech zadań:

  1. Projekt „Lokalny Animator Sportu” – 21 mln zł (uwaga – nabór dotyczy wyłonienia ogólnopolskiego operatora projektu  i jest prowadzony w formie papierowej).

– Termin składania wniosków: do 31.01.2022 r.

– Termin rozpatrzenia wniosków: do 21.02.2022 r.

  1. Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży – 15,9 mln zł (nabór prowadzony elektronicznie).

– Termin składania wniosków: do 18.02.2022 r.

– Termin rozpatrzenia wniosków: do 20.04.2022 r.

  1. Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe –  30 mln zł (nabór prowadzony w formie papierowej).

– Termin składania wniosków: do 18.02.2022 r.

– Termin rozpatrzenia wniosków: do 31.03.2022 r.

Program „Sport Wszystkich Dzieci” ze względu na swoją specyfikę adresowany jest do uczniów szkół różnych szczebli edukacyjnych, a w szczególności do uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również do klubów i organizacji sportowych.

– Założeniem Programu jest powszechne uczestnictwo dzieci i młodzieży w podstawowych obszarach kultury fizycznej . Głównymi celami programu są :upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia – informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zadanie Projekt „Lokalny Animator Sportu” adresowane jest do podmiotów, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży o zasięgu ogólnopolskim, w tym do państwowych instytutów badawczych.

Zadanie „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży” adresowane jest do podmiotów, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, w szczególności do polskich związków sportowych, podmiotów ponadregionalnych i ogólnopolskich.

Zadanie „Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe może być realizowane przez polskie związki sportowe, Polski Komitet Olimpijski oraz państwowe instytuty badawcze.

 

 

 

Zima w Twierdzy Głogów – wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów

Poprzedni artykuł

385,5 mln euro z Funduszu Solidarności UE dla 19 państw na walkę z pandemią koronawirusa

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like