Pod takim hasłem odbył się konkurs pieśni i poezji patriotycznej, który rozpoczął obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście.

Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach wypełniło się biało-czerwonymi barwami. Wszystko to za sprawą konkursu pieśni i poezji patriotycznej, w którym wzięli udział wychowankowie tej placówki.

Maluchy ubrane w odświętne stroje z dumą prezentowały pieśni i wiersze patriotyczne. W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in. takie utwory jak „Czerwone maki na Monte Cassino”, „My, Pierwsza Brygada” czy „Przybyli ułani pod okienko”. Wielkie słowa tych pieśni w ustach tak młodego pokolenia brzmiały niezwykle. Podczas występów wśród publiczności nie zabrakło łez wzruszenia, a po zakończeniu mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Wszyscy wykonawcy zasłużyli na medal. Wyłonienie zwycięzcy tego konkursu było nie lada wyzwaniem, spoczywającym na barkach sześcioosobowego jury. Jedynym z jurorów był Łukasz Puźniecki burmistrz Polkowic, który przed rozpoczęciem konkursu zwrócił się do najmłodszych uczestników wydarzenia.

„Serce dla Ojczyzny”, pod tym szczególnym hasłem odbywa się dzisiejszy konkurs. Serce to miłość, zaufanie i dobro. Słowo ojczyzna natomiast porównać możemy do słowa dom, w którym wszyscy mieszkamy. Powinniśmy mieć dla siebie serce i nawzajem się szanować – mówił. Życzę Wam żebyście tą ojczyznę zachowali w swoich sercach – dodał burmistrz.

To nie był pierwszy tego typu konkurs zorganizowany w PM6. Organizacja konkursów patriotycznych to już nasza przedszkolna tradycja. Jego głównym celem jest zaszczepienie w najmłodszych dzieciach miłości do Polski. Atmosfera, która towarzyszy takim wydarzeniom sprawia, że nabierają one szacunku do swojego kraju oraz poczucia tożsamości narodowej – informuje Agnieszka Dziedzina-Gabrowska, która również zasiadała w jury konkursu.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w tym roku w naszej gminie zapowiadają się bardzo ciekawie. W najbliższy piątek w Szkole Podstawowej z oddziałami Integracyjnymi w Jędrzychowie odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 1 ok. 600 uczniów, a w raz z nimi m.in. burmistrz Polkowic, kombatanci, reprezentanci zakładów pracy i klubów sportowych, wezmą udział w uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski. Natomiast 11 listopada odbędą się uroczystości na polkowickim Rynku.

„Tu są ludzie, którzy dają nam serce, a my oddajemy serce im” – Klub Aktywności i Rozwoju w Polkowicach już działa [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Duża porcja sportu na weekend

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: