Funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego mieszkańca Legnicy, który w jednym z marketów rzucił głośnikiem o podłogę, a na widok ochroniarzy próbował uciekać. Zablokowanie drzwi uniemożliwiło mu opuszczenie sklepu. Mężczyzna groził pracownikom ochrony i żądał aby go wypuścili. Za jego postępowanie grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

– Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny przez ochronę sklepu na terenie jednego z marketów. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Jak się okazało, 27-letni mieszkaniec Legnicy, będąc w sklepie wziął do ręki głośnik i uszkodził jego opakowanie, a następnie rzucił nim o podłogę. Na widok pracowników ochrony mężczyzna podjął próbę ucieczki, jednak ochroniarze zablokowali drzwi wyjściowe, udaremniając opuszczenie sklepu i powiadomili o zdarzeniu policję. 27-latek groził interweniującym ochroniarzom i żądał aby odblokowali drzwi – informuje Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Policjanci zatrzymali 27-latka i umieścili w areszcie. Straty na szkodę sklepu, jakie spowodował swoim zachowaniem to ponad 7 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia i gróźb karalnych, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.