Jednym z ważniejszych punktów zaplanowanej na 16 czerwca Sesji Rady Miasta Głogowa będzie przyjęcie Raportu o Stanie Gminy za 2020 rok i udzielenie prezydentowi Głogowa wotum zaufania. W debacie nad raportem mogą wziąć czynny udział mieszkańcy Głogowa.

Raport obejmuje podsumowanie działalności prezydenta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady miejskiej i budżetu obywatelskiego. Własne zdanie na ten temat mogą wyrazić mieszkańcy.

– Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Zgłoszenia chętnych do zabrania głosu w debacie mieszkańców powinny wpłynąć do Biura Rady do 15 czerwca włącznie – informuje Marta Dytwińska – Gawrońska, rzecznik Prezydenta Głogowa.

Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy rada miejska przeprowadza głosowanie nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania.
Jak się zgłosić do debaty?
1. Pobierz wniosek LINK DO ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W DEBACIE
2. Zbierz podpisy co najmniej 50 osób.
3. Złóż wniosek do Biura Rady w Urzędzie Miejskim w Głogowie do 15 czerwca do godz. 15:30.

Jak się dowiedzieliśmy mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady pisemnego zgłoszenia

Konkurs #FakeHunter Challenge/Gospodarka – wysokie nagrody dla tropicieli fałszywych treści w sieci

Poprzedni artykuł

Pieniądze na odnowę dolnośląskich wsi

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like