Romain Faubert (Dany Boon) jest fotografem zatrudnionym przez twórców słownika medycznego. Praca, którą wykonuje pozwala mu pielęgnować w sobie niezłomne przekonanie, że jego organizm jest siedliskiem chorób.

Swoją hipochondrią zadręcza doktora Dimitriego Zvenkę (Kad Merad), jedynego człowieka, który ma jeszcze dla Romaina odrobinę serca i życzliwości, choć ten przekracza wszelkie granice zdrowej relacji. Nawiedza Zvenkę bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, pojawia się znienacka podczas rodzinnej uroczystości, a nawet w środku nocy. By ratować swoje małżeństwo, Zvenka wpada na pomysł, żeby znaleźć dla siebie zastępstwo w postaci jakiejś opiekuńczej kobiety, która zajmie się „chorobami” Romaina w pełnym wymiarze godzin. Gdy w wyniku pomyłki wiecznie chory przyjaciel wpada w oko siostrze doktora (Alice Pol), Zvenka wprowadza w życie własny plan wyleczenia hipochondryka.

Pokaz plenerowy filmu „Przychodzi facet do lekarza” – sobota – 27 czerwca 2020 – godz. 21:00 – kino samochodowe na Targowisku Miejskim – Głogów / wjazd na targowisko za darmo, miejscówka w aucie. 

Dołącz do zawodowców – wybierz kierunek „Pielęgniarstwo” w legnickiej uczelni

Poprzedni artykuł

„Obrazy bez autora” – film namalowany biografią

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: